ԵՄ-ՀՀ «Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի» ՀԸԳՀ 366-րդ հոդվածով նախատեսված քաղաքացիական հասարակության պլատֆորմի (այսուհետ՝ Պլատֆորմ) հայաստանյան հասարակական կազմակերպությունների և հիմնադրամների կազմի ձևավորման նպատակով ստեղծված Ընտրական հանձնաժողովը հրավիրում է թեկնածուներին մասնակցել Պլատֆորմի անդամության մրցույթին որպես հավակնորդ:
Պլատֆորմի կազմում ընտրվելու իրավունք ունեն ՀԸԳՀ-ով սահմանված ոլորտներից որևէ մեկում վերջին 3 տարիների ընթացքում գործունեություն ծավալած և այդ ծրագրային թեմաներով զեկույցներ հրապարակած, գործատուների միավորում կամ արհմիություն չհանդիսացող հասարակական կազմակերպությունները կամ հիմնադրամները, որոնց անդամների, այդ թվում` ղեկավար մարմինների անդամների առնվազն 75 տոկոսն ընդգրկված չէ պետական կառավարման մարմիններում:
Պլատֆորմի անդամ դառնալու թեկնածուներին ներկայացվող պահանջներն ու գնահատման չափանիշները կարող եք տեսնել այստեղ:
Իսկ Պլատֆորմի ընտրություններին որպես թեկնածու մասնակցելու համար անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը կարող եք տեսնել այստեղ:
Ընտրություններին և քվեարկության մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
Ընտրություններին մասնակցելու հավակնություն ունեցող կազմակերպության ներկայացուցիչը (այսուհետ` Հավակնորդ) մինչև ս.թ. մայիսի 15-ը ներառյալ eapcsfarmenia@gmail.com էլ․հասցեով կամ փոստային առաքումով (Եկմալյան 7, բն. 6, Երեւան, 0002, Հայաստան) Քարտուղարությանն է ներկայացնում ընտրություններին մասնակցելու համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը, ինչպես նաև իր հետ հաղորդակցվելու համար անհրաժեշտ կոնտակտային տվյալները։ Էլեկտրոնային նամակի «թեմա» տողում անհրաժեշտ է նշել «ԵՄ-ՀՀ ՀԸԳՀ քաղհասարակության պլատֆորմի հավակնորդ»:
Ուղարկված փաստաթղթերի ստացման վերաբերյալ հավակնորդը կծանուցվի փաստաթղթերը ստանալուն հաջորդող երեք օրվա ընթացքում` իր կողմից ներկայացված էլեկտրոնային փոստի հասցեով:
Ներկայացված փաստաթղթերի թերի լինելու կամ անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկին չհամապատասխանելու դեպքում հավակնորդն այդ մասին Քարտուղարության կողմից կծանուցվի էլ. փոստի միջոցով, մինչև ս.թ. մայիսի 20-ը։ Փաստաթղթերի թերությունները հավակնորդի կողմից կարող են վերացվել երեք օրվա ընթացքում, մինչև ս.թ. մայիսի 23-ը:

Invitation For Tender To Form A Part Of The Civil Society Platform Under The Eu-Armenia Comprehensive And Enhanced Partnership Agreement
The Selection Committee, set up to form the composition of Armenian non-governmental organizations and foundations of the Civil Society Platform (henceforth referred to as the Platform), provided for in Article 366 of the EU-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA), invites candidates to participate in the tender for membership in the Platform as candidates.
Non-governmental organizations or foundations not constituting employers’ associations or trade unions, having performed activities in any of the areas covered by CEPA within the recent 3 years and having produced reports in those project topics, and at least 75 percent of members whereof, including members of management bodies, do not form part of state administration bodies.
You may view the requirements and evaluation criteria for candidates to join the Platform here.
The list of documents required to participate in the Platform selection as a candidate is available here.
You may familiarize yourself with the selection and voting details here.
The representative of the organization wishing to take part in the selection (henceforth referred to as the Candidate) shall submit to the Secretariat the documents required to participate in the selection as well as the contact information to communicate therewith until May 15 inclusive to the e-mail address eapcsfarmenia@gmail.com or by postal delivery (7 Yekmalyan Str., apt. 6, Yerevan, Armenia, 0002). It is necessary to write “Candidate for the Civil Society Platform of the EU-Armenia CEPA” in the email subject line.
The candidate shall be notified about the receipt of the documents submitted within three days upon the receipt of the documents at the e-mail address provided thereby.
In case the submitted documents are incomplete or do not comply with the list of required documents, the candidate shall be notified thereabout by the Secretariat via email by May 20. Omissions in the documents may be corrected by the candidate within three days, by May 23.